5 klasických řeckých pláží

Řecko patří k osvědčeným cílům v případě dovolené. Nejenom, že nadchne milovníky historie a nádherných památek. Zaručeně okouzlí i toho, kdo má zájem užít si opalování u moře. Jaké jsou ty nejkrásnější pláže v Řecku?

Elafonissi

Oblíbeným cílem turistů je ostrov Kréta. Pokud na něm budete ubytováni i vy, rozhodně doporučujeme udělat si výlet na pláž Elafonissi. Ta je označována za jednu z nejkrásnějších v celé zemi. Proč? Zaujme zde nejenom jemný a lehce růžový písek, ale unikátem je také dokonale průzračné a tyrkysové moře. Kombinace, která ohromí.

Zátoka svatého Pavla

Je cílem vaší dovolené jeden z nejznámějších ostrovů, a to Rhodos? Pokud ano, směřujte své kroky do Zátoky svatého Pavla. I zde se nachází místo, které patří mezi nejkrásnější pláže v Řecku. Místo najdete nedaleko města Lindos. Uchvátí vás nejenom čistota vody, ale i nádherné okolí pláže, které je plné úchvatných skal. Milovníky pohody navíc potěší i existence lehátek a slunečníků, které lze využívat.

Paleokastritsa

Ostrovy v Řecku jasně dominují. Jasným příkladem je také Korfu. Jeden ze známých cílů, a to hlavně pro všudypřítomnou zeleň. Ostrov má ale i další lákadlo, kterým je pláž nesoucí název Paleokastritsa. Jakmile se nabažíte příjemného relaxu u vody, je možné vyrazit i na nedalekou vyhlídku, která nabídne na celé místo unikátní výhled.

Laguna Balos

Místo, které je známé každému, kdo se někdy objevil na ostrově Kréta. Právě v této laguně se nachází jedinečná písčitá pláž, která má na délku asi 800 metrů a která je v kombinaci s dokonale průzračnou vodou místem, ze kterého doslova sálá romantika.

Pláž Navagio

Další z pláží, kterou si nenechat ujít. Pokud budete na ostrově Zakyntos, měla by být jasnou volbou. Úchvatné fotogenické místo, které nezaujme jenom bílým pískem a čistotou vody. Jedinečný je také starý vrak ztroskotané lodi, který celou pláž zdobí.

Publikováno: 12. 10. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová