Nejkrásnější 4 pláže Itálie? Víme, které to jsou!

Dobrá dostupnost různými dopravními prostředky, mnoho možností ubytování, nebo dobré ceny. K tomu přidejme i zajímavé pláže v Itálii a je jasné, proč je tato země tak oblíbená. Představte si, jak si užíváte opalování, děti dovádí ve vodě - a všechny starosti všedních dní jsou najednou na míle vzdálené.  Ale která je ta pláž, která dnes patří k nejvyhledávanějším? Přichystali jsme pro vás rovnou čtyři zaručené tipy!

San Vito lo Capo

Máte v plánu vyrazit na Sicílii? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, nezapomínejte ještě na jeden velmi důležitý. Je spojený s krásou jedné z místních pláží. Nedaleko Palerma se nachází pláž s názvem San Vito lo Capo. Je dlouhá několik kilometrů a po celé své délce nabídne doslova úchvatnou kombinaci. A tou je spojení jemného bílého písku a dokonale průzračné vody. Doporučuje ji také portál InternetovyPoradce.cz, na kterém seženete veškeré potřebné sportovní vybavení a ostatní věci pro pohodovou dovolenou.

Pizzomunno

Středisko Gargano není pro milovníky dovolené v této zemi nijak neznámé. Každoročně sem přijede řada turistů, nejenom z České republiky. Jedním z lákadel je také pláž Pizzomunno. Důvodem je nejenom to, že je označená modrou vlajkou, což o kvalitě jasně vypovídá. Zaujme také krásné čisté moře, nebo okolní skalní útesy, které celkový dojem výrazně podtrhují.

Cala Brandinchi

Sardinie a městečko San Teodoro sice nepatří mezi oblasti, které by byly masově vyhledávané. Na jednu stranu je to dobře, jelikož místní pláže si tak stále mohou zachovat svůj půvab. Když v této oblasti budete pobývat, měla by být samozřejmá cesta na pláž Cala Brandinchi, kterou místní označují i názvem Tahiti. Kromě možnosti opalování a koupání v čistém moři může potěšit i půjčovna loděk, na kterých se lze vypravit na moře.

Spiaggia Grande

Jih Itálie a stále více poptávané Amalfské pobřeží je lákadlem pro ty, kteří hledají kombinaci krásné přírody i zajímavé architektury. V té se mísí hned několik různých stylů. Kdo bude chtít místo poznání raději relaxovat, měl by vyrazit na pláž Spiaggia Grande. Jedná se o pláž městskou, která nadchne svou šíří, ale i komfortem, s ohledem na možnost využití rozsáhlých služeb.

Publikováno: 09. 07. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová