5 francouzských pláží kde se psaly dějiny

Do Francie lze vyrazit v zimě za lyžováním, na jaře a na podzim za památkami, a v létě za odpočinkem u vody. Jaké jsou nejzajímavější pláže ve Francii? Málokoho překvapí, že se vesměs nacházejí v oblasti známé jako Azurové pobřeží.

Pláž Bregancon

I Azurové pobřeží může nabídnout pláže, které dokonale uspokojí toho, kdo nevyhledává hlavu na hlavě, ale má radši klid. Dokonalou volbou je v tomto případě pláž Bregancon. Má nejenom dokonale čistou vodu a skvělé podmínky je koupání. Zaujme také milovníky podmořského života. Rozhodně se vyplatí vyzkoušet šnorchlování, stejně jako je možné vyzkoušet i klasické potápění.

Záliv En-Vau

Zajímavostí této pláže je to, že je celkem dobře ukrytá. Vede k ní jenom jedna jediná cesta, a to ve formě úzké stezky pro pěší. Proto o ní mnoho turistů ani neví. Kdo ji objeví, může se těšit na nádhernou azurovou barvu vody, stejně jako na dokonalé útesy, které tuto pláž obklopují. A kde se dá najít? Leží na pobřeží, zhruba mezi městy Marseille a Cassi.

Pláž Escalet

Malá, úzká, ale o to zajímavější pláž. Pokud máte ubytování ve městečku Ramatuelle, nebo jím projíždíte, určitě se sem nezapomeňte vypravit. Vzhledem ke svému charakteru a pozvolnému vstupu do vody je oblíbená i u rodin s dětmi. Dospělého jistě zaujme všudypřítomná zeleň, která je všude okolo.

Pláž Estagnol

Když hledáte pláž, která je označována jako jedna z nejkrásnějších které Azurové pobřeží nabídne, rozhodně se do popředí tlačí i tato. Borovice mohou navodit pocit, jako byste byli na pláži v Chorvatsku, a dokonale bílý písek s čistotou moře, jako byste odpočívali v některé z exotických destinací.

Pláž Portissol

Proč právě tato? Přes den možná vypadá klasicky a běžně – což neznamená, že by zklamala. Když ale začne zapadat slunce, rozhodně se jedná o úchvatné místo. Pro zamilované páry milující romantiku je to pláž, kam musí vyrazit. Nachází se u města Sanary-sur-Mer.

Publikováno: 26. 10. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová