Nejlepší 4 pláže ve Španělsku

Památky, temperament, skvělá kuchyně, nebo i příjemné podnebí. To vše jsou hlavní lákadla této destinace. A kam vyrazit konkrétně? Podívejte se na hlavní pláže ve Španělsku, které si cestovatelé nejvíce pochvalují.

Playa de las Catedrales

Není to nutně pláž, na které byste primárně trávili dlouhé hodiny opalováním. Je to spíše pláž, na které budete trávit čas v němém úžasu. To proto, že zde najdete mnoho skalních útvarů, které z této pláže dělají opravdu jedinečné místo. Pokud ji budete chtít navštívit, je třeba vyrazit do města Ribadeo.

Pláž Playa de ses Illetes

Španělsko není nutně jenom pevnina. Nezapomínejme na to, že součástí země jsou i známé Baleárské ostrovy. A jedním z nich je Formentera. Jedná se sice o ostrov nejmenší, ale to neznamená, že by neměl co nabídnout. Pláž Playa de ses Illetes patří mezi hlavní lákadla. Unikátem je nejenom nádherný čistý a jemný písek, ale také dokonale průzračné azurově čisté moře.

La Concha

I když se jedná o veřejnou městskou pláž, která má na délku necelých 1 500 metrů, nemusí to nutně znamenat, že by byla obyčejná. Zamiřte do střediska San Sebastian a sami se přesvědčte o tom, že pláž La Concha rozhodně nezklame. Má nejenom krásný jemný písek, ale také zaujme svou přilehlou promenádou s malebnými restauracemi, které jsou zaměřeny často na rybí kuchyni. Samozřejmě s jistotou čerstvosti.

Playa de Bolonia

Písek. Doslova ohromné množství písku. Pro ten je tento pláž jasně charakteristická. Ta sama o sobě má zhruba 4 kilometry a díky jeho jemnosti a zlatavé barvě opravdu nadchne. To ale není vše. Hned vedle ní jsou rozsáhlé písečné duny. Ty se staly symbolem tohoto místa a pro svou unikátnost se jedná o vyhlášenou přírodní památku. Pro mnohé se tak stávají ještě větší atrakcí a důvodem návštěvy, než samotná pláž, která leží u městečka Costa de la Luz v Andalusii.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová