4 tipy na chorvatské pláže snů

Jedna z vyhledávaných destinací pro dovolenou? Ano, je to Chorvatsko. Jak vybrat tu nejlepší lokalitu? Podívejte se na nejkrásnější pláže v Chorvatsku a bude vám celkem jasné, kam byste měli vyrazit.

Pláž Punta Rata

První tip na velmi krásnou a zajímavou pláž je spojený také s poměrně navštěvovaným střediskem. Pokud budete od Splitu pokračovat na jih, až do střediska Brela, najdete zde pláž nesoucí název Punta Rata. Čím je výjimečná? Je to především dokonale čistá voda, stejně jako zajímavé kamenné prvky. Pozor však na oblibu této pláže, jelikož v hlavní sezoně je celkem plná.

Rajská pláž

Tento název nedostala daná pláž náhodou, jelikož mnozí ji skutečně označují jako ráj na zemi. Najdete ji na chorvatském ostrově Rab, konkrétně potom v Loparu. Je zhruba 1,5 kilometru dlouhá a rozhodně zaujme svým tvarem, jelikož doslova ční do samotného moře. Je také jednou z mála těch, které jsou písčité, což je logicky další z velkých lákadel.

Pláž Ručica

Pokud nechcete na pláži jenom odpočívat, ale rádi se pokocháte i okolím, určitě je to pláž Ručica, která by měla být cílem vaší cesty. Je to hlavně proto, že je obklopená nádhernými útesy, které přecházejí ve stejnojmenný kaňon. Na některých místech pláže tak může být vstup do vody komplikovanější, ale pokud jde o její krásu, a krásu podmořského života, zaručeně dokáže uchvátit.

Pláž Zrče

Není ani unikátní, ani příliš krásná. Tedy pokud pomineme dokonale čistou vodu, která ji omývá. Přesto tato pláž musí patřit do našeho výčtu. Je ideálním místem pro toho, kdo na pláži hledá hlavně zábavu. Co takhle tobogán? Nebo volejbal a jiné plážové sporty? Stejně tak nechybí ani bohatá nabídka vodních sportů, jako jízda na nafukovacích atrakcích, nebo vodních skútrech. Součástí je také restaurace, která nabídne jak celodenní občerstvení, tak i večerní disko.

Publikováno: 05. 10. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová