Proč navštívit malebnou Skandinávii?

Milujete cestování a už vás nebaví mířit jenom na západ a na jih? Potom zkuste novou trasu. A to na sever. My doporučujeme Skandinávii. Pokud máte obavy, podívejte se společně s námi na několik důvodů, proč se jedná o skvělou volbu pro každého cestovatele.

Jak vyrazit? Možností je celá řada

Prvním důvodem je fakt, že možností, jak se dá vyrazit, je celá řada. Když se podíváme na trojici nejpopulárnějších, patří sem zcela určitě:
  • autobus,
  • vlastní automobil,
  • letadlo.
Opomíjet zcela pochopitelně nelze ani doplňkové možnosti přepravy, spojené s možností dostat se přímo do cílové destinace. Příkladem jsou trajekty do Norska, které snadno pomohou se zdoláním vodní hladiny. Samozřejmostí je, že na trajektu je možné cestovat i s vlastním vozem, nebo s autobusy.

Láká hlavně nádherná příroda

Pokud jde o ty nejzajímavější lákadla, tak musíme jasně říci, že hlavním tahákem dané oblasti je stoprocentně příroda. Lákají především místní zalesněné oblasti, stejně jako nezklame ani úchvatná fauna. Kdo využil v minulosti trajekt do Skandinávie a vyrazil za poznáním krás těchto lokalit, ten jasně potvrzuje, že krásnější přírodu jenom tak někde nenajdete.

Zaujme také architektura

A to na všechny způsoby. Může to být architektura spojená s historií, kdy je možné vidět celou řadu dobových a unikátních staveb, které využívají hlavně přírodní materiály. Dále nelze zapomínat také na moderní architekturu, která zde také není ničím výjimečným. Jde o stavby, které zaujmou jak svou krásou, ale mnohdy také svou funkčností, praktičností a také tím, že byly postaveny v souladu s přírodou.

Ceny jsou příznivé

Je samozřejmě rozdíl v tom, jak svou cestu konkrétně pojmete. Každopádně je třeba říci, že ceny spojené s cestováním, stravováním a ubytováním ve Skandinávii rozhodně nemusí být nijak vysoké. Právě naopak. I to je dobrý důvod, proč se o tuto lokalitu začít aktivněji zajímat.

Publikováno: 11. 10. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová

Tagy: proč navštívit skandinávii | skandinávie