5 tipů, které se vám budou hodit při výběru karavanu

Konečně jste se dočkali. Dali jste dohromady potřebnou částku a čeká vás nakup prvního karavanu. Ruku v ruce s bohatnou nabídkou vyvstává otázka, na co se při výběru zaměřit. Připravili jsme pro vás pět nákupních tipů, díky kterým výrazně zvýšíte šanci na úspěch.

1. Nekupujte první karavan, který vidíte

Bez předchozích zkušeností můžete snadno podlehnout prvnímu dojmu a zvolit karavan, který na vás zapůsobí vkusným interiérem, stylovým čalouněním nebo stylovými vychytávkami. Může jít o dobrou volbu, ale přesto se snažte zachovat chladnou hlavu a objektivní úsudek. Prohlédněte si co nejvíce modelů, porovnávejte a dejte si s výběrem na čas.

2. Kdo je připraven, není překvapen

Než se pustíte do hledání konkrétního modelu, seznamte se se standardem výbavy, cenami a dalšími aspekty, které by vás mohly zajímat. Zároveň se smiřte s tím, že si je většina karavanů podobná jako vejce vejci. Výrobci se vzájemně kopírují a jen někteří vyslyší specifické potřeby zákazníků. Dáte-li si s hledáním nejlepšího karavanu na čas, určitě ho najdete.

3. Definujte svůj ideál

Někomu jde o nejnižší cenu, jinému o moderní design, nezávislost na kempu a bezpečnost. I vy jistě máte vlastní požadavky – a neměli byste dělat zbytečné kompromisy. Karavan vám musí sednout, jinak si cestování nevychutnáte naplno.

4. Pozor na podezřele nízkou cenu

Když se něco jeví jako nabídka snů, buďte ještě obezřetnější a hledejte skryté háčky. Nový karavan není levná záležitost – a pokud vám někdo nabídne model, který je cenově úplně mimo, pravděpodobně jste narazili na rafinovanou past. Na druhou stranu i v tomto segmentu platí, že výjimka potvrzuje pravidlo. Například nové obytné přívěsy Sprite skutečně nabízí spoustu muziky za velmi příjemnou cenu.

5. Nakupujte u specializovaného prodejce

Od karavanu z obyčejného autobazaru raději ruce pryč. Mnohem jistější je nákup u odborníka, který sortimentu rozumí a nabízí komplexní služby včetně servisu. Solidní firma jako BURIMEX vás nebude vodit za nos, ale naopak vám doporučí model odpovídající vašim požadavkům.

Publikováno: 03. 03. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Milena Doležalová