Dovolená v USA - 4 legendární pláže

I když mnozí turisté vyrážejí do Spojených států hlavně za poznání, když se rozhodnete pobýt zde déle, vyplatí se navštívit i známé pláže USA. Jaké by to měly být? Náš přehled vám pomůže se správným výběrem.

Miami Beach

Seriál Pobřežní hlídka zná jistě každý. Pokud jste někdy toužili být na stejném místě, kde se natáčela, potom je nutné vyrazit na Miami Beach. Jak už název napovídá, nachází se u stejnojmenného města. Na jedné straně krásné a širé moře, a na straně druhé promenáda, mnoho palem a také řada hotelů, které jsou určené hlavně pro movitější klientelu. Kombinace, která vás zaručeně omráčí.

Waikiki Beach

Co patří ke Spojeným státům? Je to Havaj. Pokud vyrazíte právě sem, dá se říci, že vás nezklame žádná místní pláž. Když se budete chtít chlubit, že jste byli na té nejkrásnější a nejzajímavější, vyrazte na Waikiki Beach. Unikátem je jak to, že se dříve jednalo o bažinatou oblast, tak i to, že místní písek pochází ze zcela jiné oblasti a pláž je vytvořená uměle.

Pláž Santa Monica

Ta bývá mnohými turisty často opomíjena. A to proto, že se nachází v Los Angeles, kde dává mnoho lidí přednost známému Beverly Hills, nebo Hollywoodu. Komu ale zbude čas, měl by se na pláž Santa Monica vypravit. Mimo jiné i proto, že je dlouhá celých 6 kilometrů a ve všech jejích částech se nachází krásný jemný písek. Ideální volba pro procházky, ale i pro odpočinek.

Long Beach

Jenom málokdo vynechá při svých cestách do USA New York. Jestliže se do tohoto města vydáte, zkuste i jeho pobřeží. Nejlépe pláž označovanou jako Long Beach. Je skvělou volbou i pro ty, kteří se nebojí nových aktivit a budou si chtít vyzkoušet surfování. Řada půjčoven a škol k tomu přímo svádí. Podobné je to i u dalších dvou pláží, jako je Long Island a Rockaway Beach Queens.I takto může vypadat zážitek spojený s návštěvou New Yorku.

Publikováno: 19. 10. 2017

Kategorie: Svět

Autor: Milena Doležalová