Sportu během dovolené zdar, ale jen s kvalitním pojištěním
Ideální dovolenou si každý představuje tak trochu jinak. Někdo holduje relaxaci na vyhřátém písku v Karibiku, jiný zase nedá dopustit na vysokohorskou turistiku v Alpách. Téměř všichni turisté však mají něco společného. Během dovolené sportují. Možná si říkáte, že to není váš případ, protože sportu příliš neholdujete. Ale vzpomeňte si na to, jak jste vloni jezdili na kole, potápěli se a bavili se učením sebeobranných technik v rámci animačního programu v hotelu. Tyto a mnohé další běžné aktivity se samozřejmě také pokládají za sport. Otázkou je, zda jsou zahrnuty v základním krytí vašeho cestovního pojištění.
Pojišťovny rozlišují sporty na dvě základní kategorie - na rekreační a rizikové. Skupina rizikových sportů se pak dále dělí např. na adrenalinové a extrémní sporty. To se však může lišit u jednotlivých pojišťoven. Pro vás je podstatné, aby všechny aktivity, které se chystáte v průběhu dovolené provozovat, pokryl vámi zvolených balíček cestovního pojištění.
Často se zdánlivě podobné aktivity řadí do jiných skupin připojištění. Například vysokohorská turistika. Pojišťovna ERGO má horskou turistiku do 3500 m. n. m v základním balíčku cestovního pojištění, ovšem při toulkách v nadmořské výšce do 5000 m. n. m. již musíte mít připojištění adrenalinových sportů. Příznivci ještě větších výšek pak musí zvolit připojištění extrémních sportů.
Smluvní podmínky pojištění zahrnují nejrůznější situace, na které byste se měli předem připravit. Věděli jste například to, že pokud se zúčastníte jakékoliv sportovní soutěže registrovaných sportovců, musíte mít připojištění adrenalinových sportů? Teoreticky by to mohl být třeba obyčejný závod na koloběžkách.
Co z toho plyne pro vás? Než si sjednáte on-line cestovní pojištění, důkladně si promyslete, co budete na dovolené dělat, a podle toho zvolte odpovídající připojištění. Samozřejmě doufáme, že ho nebudete potřebovat.
Publikováno: 02. 05. 2018
Kategorie: Praktické rady