Už jste navštívili legendární Balaton?

Nejenom moře může být možností, kam vyrazit na letní dovolenou. V posledních letech je stále oblíbenější dovolená u Balatonu. Tedy pobyt v Maďarsku, spojený s řadou pozitiv, které nejenom trato země, ale také daná konkrétní oblast nabídne. Může to být třeba vyhlášená maďarská kuchyně, nebo i příznivé ceny, které jsou velmi podobné těm tuzemským.

U Balatonu se nudit nebudete

Ano, jedná se sice o jezero, ale rozhodně ne nijak malé. Jeho rozloha je necelých 600 kilometrů čtverečných a tak se není třeba bát, že by svou velikostí komukoliv nedostačovalo. Nejenom na koupání, jelikož může nabídnout i řadu vodních sportů, od šlapadel, přes skútry a jízdu na lodích, až třeba po vyzkoušení vodních lyží. Balaton je také vyhledávaným místem pro rybáře. Kdo tuto aktivitu miluje, ten si zde také přijde na své.

Skvělá volba pro rodiny s dětmi

Dovolená u Balatonu je vyhledávaná pro rodiny s dětmi. Prvním důvodem je to, že v době hlavní sezony si lze užívat dokonale teplé vody, která může atakovat hranici až 28 stupňů Celsia. Také zaujme menší hloubka a pozvolný vstup do vody. Bát se tedy nemusí ani rodiče dětí, ani neplavci. Zde je dobré připomenout, že jezero je opravdu mělké, jelikož průměrná hloubka je zhruba 3,5 metru.

Jaké lokality se stávají hitem?

Vzhledem k velikosti jezera je jasné, že se kolem něho nacházejí různá střediska a různá městečka, kam je možné svou cestu směřovat. Co patří mezi osvědčenou volbu, pokud jde o komfort, služby, ale i příznivé ceny? Vyhledávané je třeba letovisko s názvem Vonyarcvashegy. Nezklame ale ani pláž v Balatongyöröku, jelikož ta se pyšní největší čistotou vody v dané oblasti. Mezi další dvě místa patří dvě menší obce na břehu jezera, a to konkrétně Vonyarcvashegy i Gyenesdiás. Proč si pobyt užít právě zde? Jelikož tato místa jsou vyhlášena těmi nejkrásnějšími plážemi.

Publikováno: 16. 11. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Milena Doležalová