20 nekrásnějších pláží světa

Po celém světě najdete ty nejúžasnější pláže na světě - od křišťálově čistých vod Baham až po sluncem zalité pobřeží Thajska. Ať už hledáte bílý písek, odlehlé zátoky nebo dramatické útesy, zde je 20 nejlepších pláží na světě. 

1. Whitehaven Beach, Austrálie: Whitehaven Beach na australských ostrovech Whitsunday je díky svému nádhernému bílému písku a křišťálově čisté vodě jednou z nejkrásnějších pláží na světě.

2. Pláž Elafonisi, Řecko: Elafonisi Beach se nachází na jihozápadním cípu ostrova Kréta a je to úžasná pláž s jemným bílým pískem, křišťálově čistou vodou a idylickým prostředím.

3. Pláž Tulum, Mexiko: Tato malebná pláž na karibském pobřeží Mexika je oblíbeným místem pro opalování, plavání, šnorchlování a dokonce i pro objevování starobylých mayských ruin v okolí.

4. Pláž Navagio, Řecko: Pláž Navagio, neboli "Pláž ztroskotaných lodí", je úžasná zátoka na řeckém ostrově Zakynthos. Její malebná krajina a průzračná voda z ní dělají oblíbenou destinaci.

5. Pláž Pink Sands, Bahamy: Tato úžasná tříkilometrová pláž na ostrově Harbour Island na Bahamách je známá svým jedinečným růžovým pískem, který je tvořen drobnými kousky korálů a mušlí.

6. Pláž La Digue, Seychely: Tato odlehlá pláž na ostrově La Digue na Seychelách je rájem pro milovníky slunění i šnorchlování.

7. Pláž Grace Bay, Turks a Caicos: Na ostrově Providenciales na ostrově Turks a Caicos se nachází jedna z nejlepších pláží na světě. Její bílý písek, křišťálově čistá voda a nádherné západy slunce z ní dělají oblíbenou destinaci.

8. Pláž Ipanema, Brazílie: Pláž Ipanema se nachází v centru Ria de Janeira a je jednou z nejznámějších pláží na světě. Na pláž se sjíždějí opalovači a návštěvníci, aby si užili její jemný bílý písek a nádherný výhled.

9. Pláž West Bay, Honduras: Na pláži West Bay na ostrově Roatan v Hondurasu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku. Díky bílému písku a křišťálově čisté vodě je oblíbeným místem pro koupání, šnorchlování a jízdu na kajaku.

10. Anse Source d'Argent, Seychely: Tato úžasná pláž na ostrově La Digue na Seychelách je známá svými jedinečnými skalními útvary a bílým pískem.

11. Seven Mile Beach, Jamajka: Na pláži Seven Mile Beach na ostrově Jamajka se nachází nádherný bílý písek, křišťálově čistá voda a dramatické západy slunce.

12. Lanikai Beach, Havaj: Pláž Lanikai je nejkrásnější pláž na světě: Lanikai Beach se nachází na ostrově Oahu na Havaji a je oblíbeným místem pro koupání, šnorchlování a jízdu na kajaku. Její úžasný bílý písek a křišťálově čistá voda z ní dělají ráj na zemi.

13. Fig Tree Bay, Kypr: Fig Tree Bay se nachází na jihovýchodním cípu Kypru a je to úžasná pláž s bílým pískem a křišťálově čistou vodou.

14. Pláž Railay, Thajsko: Pláž Railay v thajském Krabi je jednou z nejúžasnějších pláží na světě. Dramatické vápencové útesy a sypký bílý písek z ní činí oblíbené místo pro opalování i horolezce.

15. Playa del Amor, Mexiko: Playa del Amor je malá pláž na ostrovech Marieta v Mexiku. Díky křišťálově čisté vodě a úžasným skalním útvarům je oblíbeným místem pro koupání a šnorchlování.

16. Eagle Beach, Aruba: Eagle Beach na ostrově Aruba je jednou z nejkrásnějších pláží Karibiku. Díky svému práškově bílému písku a křišťálově čisté vodě je oblíbeným místem pro opalování a koupání.

17. Anse Lazio, Seychely: Anse Lazio je nádherná pláž na ostrově Praslin na Seychelách. Díky jemnému bílému písku a křišťálově čisté vodě je oblíbeným místem pro koupání a šnorchlování.

18. Playa Norte, Mexiko: Playa Norte se nachází na ostrově Isla Mujeres v Mexiku a je jednou z nejúžasnějších pláží v Karibiku. Díky svému práškově bílému písku a křišťálově čisté vodě je oblíbeným místem pro opalování a koupání.

19. Pláž Nungwi, Tanzanie: Pláž Nungwi na ostrově Zanzibar v Tanzanii je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Její bílý písek, křišťálově čistá voda a nádherné západy slunce z ní dělají oblíbenou destinaci.

20. Pláž El Nido, Filipíny: Na pláži El Nido na ostrově Palawan na Filipínách se nachází nádherná pláž s bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Díky dramatickým vápencovým útesům a úžasným západům slunce je oblíbeným místem pro koupání a šnorchlování.

Publikováno: 18. 02. 2023

Kategorie: Svět

Autor: Milena Doležalová